BrailleNote Touch 32

  • Dodaj recenzję:

  • Historia ceny
    Najniższa cena 30 dni przed obniżką: 23 899,00 zł brutto
  • szt.
  • Cena netto: 18 617,07 zł 22 999,00 zł 22 899,00 zł

Braille Note Touch Plus to urządzenie, które reprezentuje lub wręcz wyznacza nowy trend w technologii – projektowanie uniwersalne urządzeń przeznaczonych specjalnie dla niepełnosprawnych.

Zawiera innowacyjne rozwiązanie klawiatury dotykowej, ekran, bardzo sprawne narzędzie nawigacji pierwszą literą, dodatkową sprzętową klawiaturę w etui oraz popularny system operacyjny z bogatą biblioteką aplikacji do wszystkiego.

Oparty na systemie Android Oreo i oprogramowaniu KeySoft, BrailleNote Touch Plus oferuje możliwość pracy w wielu językach. Wyposażony jest w unikalny ekran dotykowy, który sprawia, że komunikacja między uczniami a nauczycielami jest w pełni interaktywna. Ten potężny notatnik, wyposażony w ultraszybki procesor, ułatwia pisanie i wykonywanie innych zadań bez generowania zbędnego hałasu. Możesz pobierać i czytać książki, oglądać filmy na YouTube, wysyłać e-maile i udostępniać treści z usług chmurowych Dropbox i Google Drive.

Nowy BrailleNote to dotykowy notatnik brajlowski. Tak - samo urządzenie nie ma klawiatury, tylko płaski ekran. Najciekawszą cechą urządzenia jest brak klawiatury.

Zapewne wielu z Was zna funkcję iOS, która umożliwia pisanie na ekranie urządzenia (iPhone lub iPad) alfabetem Braille'a. Powierzchnia dotykowa BrailleNote Touch jest podobna do powierzchni ekranu iPada (ok 10 cali). Jednakże klawiatura działa troszkę inaczej niż w iOS: używanie klawiatury brajlowskiej na urządzeniu wielkości iPada jest absolutnie możliwe i nie nastręcza wielu kłopotów, w iOS układ klawiatury się adaptuje do mimowolnych ruchów dłoni i nie trzeba dłoni trzymać idealnie w tym samym miejscu. Jednakże brajlowska klawiatura ekranowa Toucha wydaje się lepiej dopracowana: każde położenie wszystkich dziesięciu palców na ekranie powoduje kalibrację i po ułamku sekundy poczujemy wibrację urządzenia, oznaczającą potwierdzenie: „tak, widzę gdzie będziesz naciskał”. Oczywiście algorytm również pozwala na przesuwanie tak ułożonych rąk (byle nie za szybko). Na ekranie osoba widząca widzi co się dzieje w notatniku, a w razie konieczności może wyłączyć program ubrajlawiający, używając BrailleNote Touch jak zwykłego urządzenia z systemem Android.

Urządzenie jest dostarczane z systemem operacyjnym Android w wersji Oreo, a ponieważ na urządzeniu jest zainstalowany czytnik ekranu KeySoft, można na nim uruchamiać aplikacje Android przeznaczone dla starszych urządzeń (tablety, smartfony).

KeySoft dobrze współpracuje z aplikacjami publicznymi, chociaż zawiera również aplikacje specjalistyczne, takie jak edytory tekstu i menedżery plików. Nie każdy lubi pisać na ekranie. Producent pomyślał o tych ludziach, dostarczając etui, które zawierało zwykłą klawiaturę brajlowską z prawdziwymi plastikowymi klawiszami bardzo dobrej jakości.

Etui nieznacznie zwiększa rozmiar urządzenia (wzrost grubości dla wysokości klawiszy).