Bezpłatny transport kurierem dla zakupów powyżej 200 zł !

Raty 0% dla zakupów powyżej 300 zł !

Langenscheidt - Słownik polsko-niemiecki i niemiecko-polski

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: YDP (Young Digital Planet)
  • szt.
  • Cena netto: 47,97 zł 59,00 zł


wymagania: Komputer zgodny z IBM PC z procesorem 486 lub wyższym; system operacyjny Microsoft Windows 95; 8MB RAM ; 18 MB wolnej przestrzeni na dysku; karta graficzna i monitor VGA (w przypadku interfejsu graficznego wymagana praca w 256 kolorach); 16 bitowa karta dźwiękowa pracująca w środowisku Windows; CD-ROM; Mysz.


Słownik Langenscheidta jest nowoczesnym słownikiem, powstałym w oparciu o wieloletnie doświadczenia największego wydawnictwa słowników dwujęzycznych w Niemczech. Jego polska wersja została przygotowana przez leksykografów pod redakcją Stanisława Walewskiego. Słownik zawiera ponad 80 000 haseł, uwzględnia obecny stan języka mówionego i pisanego, prezentując setki idiomów, utartych fraz i zwrotów. Zawiera setki powszechnie stosowanych skrótów i nazw geograficznych. Specjalnie dla wersji elektronicznej wzbogacono go o zestaw haseł poświęconych współczesnej technologii komputerowej i informacyjnej. Jest to unikatowy słownik tej wielkości, który z pewnością stanie się nieodzowną pomocą dla uczących się i już znających język niemiecki.
Aplikacja słownika została przygotowana tak, aby była łatwa w obsłudze, a jednocześnie w pełni funkcjonalna. Zapewnia wszystkie niezbędne mechanizmy do szybkiego przeszukiwania baz danych. Jednym z elementów odróżniających ją od innych słowników jest moduł testujący, który pozwala na sprawdzenie znajomości wyszukiwanych uprzednio haseł zgodnie z algorytmem zdefiniowanym przez użytkownika. Niewątpliwą zaletą jest przygotowanie dwóch różnych interfejsów obsługi: graficznego i standardowego, dzięki czemu każdy może dostosować wygląd aplikacji do własnych preferencji.