Bezpłatny transport kurierem dla zakupów powyżej 200 zł

SAP Crystal Reports 2013 Full version English - wersja elektroniczna

 • Dodaj recenzję:
 • Producent: SAP Business Objects (Crystal Decisions)
 • szt.
 • Cena netto: 2 080,49 zł 2 592,00 zł 2 559,00 zł

SAP Crystal Reports 2011

 

Crystal Reports to uznany na świecie standard tworzenia, przetwarzania i publikowania raportów biznesowych w przedsiębiorstwach. Crystal Reports jest zaawansowanym generatorem raportów zoptymalizowanym do pracy w środowisku biznesowym i może być wykorzystywany zarówno przez programistów i informatyków, jak też menadżerów, analityków finansowych, księgowych, czy innych pracowników potrzebujących na co dzień dostępu do aktualnych danych.

Będąc częścią kompletnego środowiska Business Intelligence, Crystal Reports gwarantuje błyskawiczny zwrot poniesionych inwestycji (ROI) oraz może być z powodzeniem używany jako pierwszy krok w kierunku budowy korporacyjnego systemu raportującego lub systemu wspomagania decyzji. Otwarta i wielowarstwowa architektura systemów Business Objects umożliwia spełnienie potrzeb całego spektrum organizacji, od kilkuosobowych firm rodzinnych do ponadnarodowych korporacji globalnych.

Crystal Reports jest graficznym narzędziem pozwalającym na bardzo szybkie i łatwe projektowanie zawansowanych raportów graficznych. Wszechobecne “wizardy” wspierają mniej zaawansowanego użytkownika, a zaawansowane możliwości programowania funkcji i formuł zaspakajają w pełni potrzeby programistów i informatyków. Dzięki nowym, ulepszonym w wersji jedenastej algorytmom definiowania i wywoływania parametrów, raz zaprojektowany raport może być wielokrotnie wykorzystywany przez użytkowników, bez konieczności ingerencji w jego definicję. Znane możliwości dostępu do praktycznie dowolnych źródeł danych oraz zapisu raportów w różnych formatach, zostały teraz wzbogacone o nowe możliwości predefiniowania profili eksportu.


Najważniejsze cechy Crystal Reports:

 

 • Dynamiczne i kaskadowe wprowadzanie parametrów. Wartości parametrów wprowadzanych przed odświeżeniem raportu nie są pobierane ze statycznych list zapisanych w raporcie, ale odczytywane są dynamicznie wprost z bazy danych. Zgłoszenie do wprowadzenia parametrów może być definiowane kaskadowo. Definicja zgłoszenia może być zapisana w repozytorium umożliwiając jego wielokrotne wykorzystanie, bez konieczności każdorazowego definiowania.
 • Nowy sposób eksportowania raportu do formatu RTF. Nowy eksport do plików RTF pozwala na uzyskanie dokumentów przeznaczonych do łatwej edycji, w odróżnieniu od poprzedniej funkcji exportu do formatu RTF, która generowała dokument o strukturze zbliżonej do formularza.
 • Dynamiczne linki do grafik. Obrazy umieszczane w raporcie nie muszą teraz być przechowywane w raporcie. Wystarczy, że w samym raporcie umieścimy link do grafiki, przechowywany w bazie danych, a sama grafika może znajdować się w dowolnym miejscu poza raportem.
 • Parametryzowane sortowanie. Sposób sortowania grup, czy rankingów może być teraz określony formułą, czy parametrem. Dzięki temu nie ma konieczności tworzenia wielu raportów, różniących się jedynie sposobem sortowania, a dodatkowo otwiera użytkownikom możliwość samodzielnego decydowania o sposobie prezentacji danych.
 • Zapis ustawień eksportu w raporcie. Aby ułatwić użytkownikom końcowym wykonywanie exportu raportów, projektant może zapisać domyślne ustawienia eksportu do danego formatu w samym raporcie. Dzięki temu użytkownik nie musi decydować o wyborze atrybutów exportu, z których konsekwencji bardzo często nie zdaje sobie sprawy.
 • Workbench. Zupełnie nowy mechanizm, umożliwiający łatwe grupowanie raportów w folderach według indywidualnych preferencji.
 • Automatyczne generowanie wykresów i tabel typu cross-tabb. Teraz tworzenie wykresów, czy obiektów cross-tabb może odbywać się automatycznie, metodą drag-and-drop. Użytkownik wskazuje miejsce gdzie ma powstać wykres czy cross-tabb, a program generuje dany obiekt automatycznie dostosowując się do danych umieszczonych w raporcie.
 • Automatyczny Update. Funkcjonalność znana z Windows, umożliwiająca automatyczną instalację publikowanych łat i poprawek.
 • Programowanie i Komponenty. Nowa wersja Crystal Report przyniosła też wiele zmian w komponentach programistycznych dla .NET, JAVA jak i RDC.
 • Integracja ze środowiskiem Business Objects. Nowa edycja Crystal Reports jest kluczowa w procesie integracji z tradycyjnymi narzędziami środowiska Business Objects Enterprise. Do najistotniejszych udogodnień w tej dziedzinie należy: możliwość kontroli wzajemnych zależności obiektów z repozytorium, opcja jednokrotnego logowania, dostęp do Świata Obiektów Business Objects oraz wzajemne wywoływanie dokumentów Business Objects z poziomu raportów Crystal Reports i odwrotnie.

Nowości w wersji 2011 :

 • Integracja z Adobe Flash : do wielu obiektów, które można umieszczać na raporcie, w wersji 2011 doszedł format SWF. Daje to możliwość umieszczania obiektów Flash'owych powiązanych z danymi zawartymi w raporcie przez zmienne (Flashvars).
 • Integracja z Crystal Xcelsius : możliwość importu pliku SWF będącego kokpitem menadżerskim stworzonym w aplikacji Crystal Xcelsius. Dzięki tej funkcjonalności użytkownik dostanie raport wraz z analizą danych  przy użyciu techniki "co jeśli" (what-if).
 • Integracja z Adobe Flex : możliwość osadzania aplikacji Adobe Flex w raportach tworzonych przy użyciu Crystal Reports 2011. Osadzone obiekty można łączyć przy użyciu zmiennych Flashvars.
 • Interaktywny podgląd raportów : możliwość sortowania, filtrowania i formatowania raportów w przeglądarkach opartych o .NET Winform, Java DHTML i .Net Webform. Zastosowane zmiany nie wymagają odświeżania zapytań ze źródeł danych.
 • Panel parametrów : możliwość zmian wartości parametrów bez konieczności odświeżania zapytań ze źródeł danych. Panel dostępny jest w produkcie Crystal Reports jak i przeglądarkach opartych o .NET Winform, Java DHTML i .Net Webform
 • Elastyczne stronicowanie : projektant raportów może w prosty sposób dostosowywać wielkość strony, na której wyświetlany będzie raport, decydować gdzie umieścić strony rozdzielające tak by końcowy raport był czytelny dla odbiorców
 • Zwiększona funkcjonalność tabel przestawnych : w tabelach przestawnych mamy możliwość umieszczania w kolumnach i rzędach sum bądź bardziej złożonych wyliczeń
 • Zwiększone wsparcie dla kodu kreskowego : w podręcznym menu wybranego pola dodana została funkcja przekształcania w kod kreskowy. Kody kreskowe tworzone są przy użyciu czcionek.
 • Możliwość bezpośredniego zapisu raportów w portalu crystalreports.com
 • Ulepszony eksport do formatu XML : wyeksportowany plik XML można łatwo wykorzystać jako źródło danych do dalszego przetwarzania
 • Wbudowany sterownik dla salesforce.com : nowy sterownik daje możliwość łączenia z danymi umieszczonymi na salesforce.com. Raporty stworzone w oparciu o ten sterownik mogą być po umieszczeniu w portalu crystalreports.com odświeżane.
 • Udoskonalony sterownik dla usług sieciowych

Cena EURO netto: 479 EUR