Bezpłatny transport kurierem dla zakupów powyżej 200 zł !

Raty 0% dla zakupów powyżej 300 zł !

ABBYY FineReader 14 Corporate Edition PL

 • Dodaj recenzję:
 • Producent: AutoID (ABBYY)
 • szt.
 • Cena netto: 1 063,00 zł 1 536,27 zł 1 307,49 zł

ABBYY FineReader 12 Corporate Edition ABBYY FineReader 14 Corporate Edition przekształca zeskanowane dokumenty, cyfrowe zdjęcia dokumentów i pliki PDF na postać edytowalną.

Dodatkowo pracuje w sieci.

Ta wersja to doskonałe rozwiązanie dla instytucji, urzędów, firm różnych branż.

ABBYY FineReader 14 Corporate to przeznaczone dla firm i organizacji oprogramowanie do pracy z plikami PDF lub dokumentami: papierowymi, zeskanowanymi lub sfotografowanymi. FineReader Corporate pozwala zwiększyć wydajność pracowników. Będą w stanie szybko i łatwo przenosić zawartość dokumentów do programów Word, Excel itp. w celu edycji, przygotowywać pliki do zapisu w przeszukiwalnym, cyfrowym archiwum, a także jednym kliknięciem wyodrębniać z nich tekst i tabele.

Funkcja automatycznego przekształcania dokumentów umożliwia użytkownikom programu ABBYY FineReader Corporate wydajne korzystanie z możliwości sieciowych urządzeń wielofunkcyjnych. Szybkie przetwarzanie obszernych dokumentów umożliwiają narzędzia do pracy grupowej w sieci. Z kolei elastyczny model licencjonowania dla firm i scentralizowane zarządzanie licencjami w sieci lokalnej umożliwiają optymalizację wydatków ponoszonych na oprogramowanie oraz ograniczenie czasu poświęcanego na instalację aplikacji i administrowanie nimi.

 1. Przekształć dowolne dokumenty do postaci umożliwiającej przeszukiwanie
  Zbierz dokumenty papierowe i przekształć je, skanując lub fotografując, na przeszukiwalny tekst nadający się do ponownego użytku. Zrób to samo z dowolnymi plikami PDF.
 2. Przytaczaj fragmenty tekstu i wyodrębniaj informacje
  Wyodrębniaj i wykorzystuj ponownie odpowiednie fragmenty tekstu, tabele i ilustracje, pracując z praktycznie dowolnymi dokumentami źródłowymi.
 3. Zwiększ płynność procesu przetwarzania dokumentów
  Automatycznie przetwarzaj dokumenty skanowane za pomocą urządzenia wielofunkcyjnego, planuj bezobsługowe przekształcanie dokumentów i wydajnie pracuj z dużymi partiami dokumentów.

Co nowego?

Szybsze i dokładniejsze przekształcanie dokumentów

Zwiększ prędkość przetwarzania dokumentów dzięki programowi ABBYY FineReader 14, który oferuje 15% wzrost prędkości przetwarzania dokumentów w trybie domyślnym*. Uzyskaj jeszcze większą prędkość: uruchom program FineReader 14 w trybie szybkim i skróć czas przetwarzania - nawet o 40% w porównaniu z trybem domyślnym.

Przy ogólnej dokładności rozpoznawania znaków wynoszącej nawet 99,8%*, nowy FineReader 14 oferuje lepsze wyniki odtwarzania schematów i wykresów (nawet o 30%*), a także przekształcania tabel (nawet o 40%*), ułatwiając pracę z dokumentami biznesowymi i finansowymi.

Błyskawiczne otwieranie dokumentów i przetwarzanie w tle

ABBYY FineReader 14 błyskawicznie otwiera dokumenty i umożliwia niezwłoczne rozpoczęcie pracy, gdyż wszelkie czaso- i zasobochłonne procesy związane z rozpoznawaniem tekstu odbywają się w tle. Dzięki temu w czasie, gdy trwa przetwarzanie reszty pliku, użytkownicy mogą przeglądać zawartość dokumentu, zarządzać stronami, edytować obszary rozpoznawania, a nawet zaznaczać wycinki do natychmiastowego skopiowania.

Lepszy wygląd zarchiwizowanych kopii

Dzięki technologii PreciseScan do wygładzania krawędzi znaków, nowej funkcji wybielania tła i narzędziom do obcinania wielu stron, ABBYY FineReader 14 pozwala uzyskać lepszy wygląd przeszukiwalnych plików PDF, które przeznaczone są do archiwizacji, czytania lub drukowania. Lepszy wygląd zarchiwizowanych dokumentów i lepsze wyniki rozpoznawania można również uzyskać stosując nowe narzędzie do usuwania kolorowych pieczęci oraz znaków wykonanych na dokumentach piórem.

Nowe narzędzia pozwalają aplikacji FineReader 14 automatycznie przekształcać zdjęcia dokumentów na obrazy o jakości skanów, nadające się następnie do przekształcania na przeszukiwalne pliki PDF lub dokumenty w innym obsługiwanym formacie.

Szybkie wyodrębnianie danych i tekstu

ABBYY FineReader 14 upraszcza wyodrębnianie danych i tekstu - teraz trwa to kilka sekund. Aby wyodrębnić tekst lub dane z wybranego obszaru, wystarczy kliknąć go prawym przyciskiem myszki. Już nie trzeba czekać, aż dokument zostanie przetworzony - wybrany obszar można niezwłocznie po skopiowaniu użyć w innym dokumencie.

Usprawnione przetwarzanie zadań wsadowych z wykorzystaniem funkcji Hot-Folder

Dzięki obsłudze przetwarzania z wykorzystaniem dwóch rdzeni procesora, narzędzie Hot-Folder, które wchodzi w skład oprogramowania ABBYY FineReader Corporate, pozwala uzyskać wyższą prędkość bezobsługowego przekształcania dokumentów, nie odbierając użytkownikom możliwości normalnej pracy na komputerze. Oferuje ponadto bardziej elastyczne opcje nazywania plików - umożliwia dodanie przedrostka lub przyrostka do nazwy pliku lub folderu, dzięki czemu łatwiej jest zachować porządek. Indywidualne przetwarzanie plików z folderu funkcji Hot Folder powoduje, że użytkownicy mogą zacząć pracę z gotowymi dokumentami nie czekając, aż zakończy się przekształcanie kolejnych.

Dokładniejsze rozpoznawanie większej liczby języków

Nowy ABBYY FineReader 14 cechuje się znacząco zwiększoną dokładnością rozpoznawania języków arabskiego, chińskiego, japońskiego i koreańskiego, a także zauważalnie zwiększoną jakością rozpoznawania języka hebrajskiego. Dzięki dodaniu obsługi języka rosyjskiego z akcentami FineReader pozostaje liderem na rynku jako produkt OCR o najszerszej gamie obsługiwanych języków, który umożliwia rozpoznawanie dokumentów zawierających dowolną kombinację 190 obsługiwanych języków rozpoznawania.

Szybsza weryfikacja i korekta wyników

W programie ABBYY FineReader 14 uproszczono mechanizm weryfikacji i korekty wyników: udoskonalone narzędzie do weryfikacji umożliwia obecnie równoczesne korygowanie błędów literowych i formatowania, a intuicyjne skróty klawiaturowe i kontrolki pozwalają z łatwością porusza się w obrębie procesu weryfikacji.

Bezproblemowe udostępnianie dokumentów i dostęp do usług przechowywania w chmurze

ABBYY FineReader 14 Corporate umożliwia dostęp do serwisów Microsoft SharePoint® Online, Office 365®, a także popularnych usług przechowywania w chmurze, takich jak Google Drive™, Dropbox™, Microsoft SkyDrive® itd., pozwalając wygodnie udostępniać przekształcone dokumenty i pobierać obrazy. Otwieranie i zapisywanie dokumentów odbywa się przy użyciu rodzimych okien dialogowych systemu Windows.

Pełna obsługa systemu Windows 10

Program ABBYY FineReader 14 posiada certyfikat zgodności z systemem Windows 10. W celu ułatwienia użytkownikowi pracy, program wykorzystuje nowe opcje oferowane przez system operacyjny. Przeprojektowany interfejs użytkownika uwzględnia realizowane „za jednym kliknięciem” zadania przetwarzania, które dostępne są wprost z poziomu ekranu startowego systemu Windows 10. FineReader 14 zapewnia również obsługę gestów sterujących przewijaniem i powiększaniem obrazu na urządzeniach z ekranem dotykowym.

* Na podstawie wewnętrznych testów firmy ABBYY. Dokładność rozpoznawania i wyniki formatowania mogą się różnić, w zależności od wielu czynników, takich jak jakość dokumentu i ustawienia skanera.

Wyjątkowa jakość przekształcania dokumentów papierowych do postaci cyfrowej

Skanowanie i przekształcanie obrazów do postaci edytowalnego tekstu i plików PDF z możliwością przeszukiwania, za pomocą stacjonarnych i sieciowych urządzeń wielofunkcyjnych oraz skanerów. ABBYY FineReader 14 umożliwia przekształcanie dokumentów z dokładnością sięgającą 99,8%*, pozwalając uniknąć ręcznego przepisywania informacji zawartych w dokumentach papierowych i usprawniając przetwarzanie dokumentów w przedsiębiorstwie.

FineReader precyzyjnie odtwarza układ, formatowanie oraz całą strukturę dokumentu, w tym wielkość i style czcionki, tabele i wykresy, kolumny, nagłówki i stopki, przypisy, numery stron itd.

Przytaczanie fragmentów tekstu i wyodrębnianie tabel

Już nie trzeba czekać, aż dokument zostanie przetworzony - ABBYY FineReader pozwala błyskawicznie wyodrębnić tekst, tabele i obrazy do późniejszego wykorzystania, nawet jeśli dokument nie został jeszcze przekształcony. Wystarczy wybrać obszar do skopiowania, a FineReader w ciągu kliku sekund rozpozna go i umożliwi wklejenie informacji w oknie innej aplikacji.

Szybsze przetwarzanie dzięki niestandardowym, współdzielonym zadaniom realizowanym „za jednym kliknięciem”

Zwiększ wydajność pracy: tryb szybki pozwala przekształcać dokumenty średnio o 40%* szybciej. Szybkie przetwarzanie dokumentów wielostronicowych z wykorzystaniem procesorów wielordzeniowych pozwala osiągnąć wielokrotne zwiększenie prędkości przekształcania.

Przyjazny interfejs oznacza, że nie ma potrzeby uczenia się skomplikowanych procedur i poznawania ustawień. Zadania zautomatyzowane umożliwiają dostęp „za jednym kliknięciem” do najpopularniejszych zadań związanych z przekształcaniem - to najszybszy i najprostszy sposób na uzyskanie plików wynikowych. Możliwe jest również tworzenie niestandardowych, spełniających konkretne potrzeby zadań i dzielenie się nimi ze współpracownikami.

Automatyczne rozpoznawanie i wsadowe przekształcanie plików

Automatyczne przetwarzanie dokumentów przychodzących: dzięki funkcji HotFolder, ABBYY FineReader Corporate Edition może monitorować określony folder lokalny, sieciowy lub na serwerze FTP, ew. skrzynkę pocztową, a następnie automatycznie przetwarzać wszelkie trafiające tam pliki.

Funkcja HotFolder powoduje, że proces przekształcania dokumentów jest bardziej elastyczny i przebiega wtedy, gdy zachodzi taka potrzeba: bezobsługowe przekształcanie zgromadzonych lub przychodzących dokumentów można zaplanować na konkretną godzinę, uruchomić je lub zatrzymać. Można też zarządzać równocześnie kilkoma zadaniami przekształcania plików z folderu funkcji HotFolder.

Funkcja bezobsługowego przetwarzania HotFolder oferuje ponadto możliwość integracji systemu FineReader z używanymi w biurze sieciowymi urządzeniami wielofunkcyjnymi. Wystarczy zeskanować potrzebny dokument przy użyciu takiego urządzenia, a FineReader Corporate automatycznie go przekształci.

Wreszcie, dzięki obsłudze skanerów z podajnikiem ADF, funkcja HotFolder umożliwia wydajne przekształcanie całych partii dokumentów papierowych.

Zaawansowane przekształcanie i ochrona plików PDF

ABBYY FineReader z łatwością przekształca zeskanowane obrazy i pliki PDF do postaci przeszukiwalnych plików PDF i plików PDF/A, gotowych do zarchiwizowania i późniejszego użytku. Wydajny mechanizm kompresji MRC pozwala ograniczyć przestrzeń dyskową potrzebną do zarchiwizowania dokumentów w formacie PDF.

Dzięki zastosowaniu ochrony hasłem FineReader gwarantuje bezpieczeństwo wynikowych plików PDF. Inne narzędzie pozwala wyredagować poufne i wrażliwe informacje na przestrzeni całego dokumentu.

Obsługa większej liczby języków, niż w jakimkolwiek innym programie OCR

Docieraj na nowe rynki! ABBYY FineReader rozpoznaje i przekształca dokumenty zawierające dowolną kombinację 190** języków, znacznie sprawniej rozpoznając znaki języków azjatyckich, arabskiego i hebrajskiego.

Ekonomiczne licencjonowanie jednoczesne/sieciowe

Zakup licencji jednoczesnej na program ABBYY FineReader Corporate pozwala zainstalować go na wymaganej liczbie stanowisk, a następnie współdzielić go wśród wszystkich użytkowników w sieci lokalnej. Liczbę równocześnie pracujących użytkowników można monitorować za pomocą narzędzia o nazwie Menedżer licencji. Menedżer licencji służy do przypisywania, dodawania i usuwania licencji, a także do monitorowania ich wykorzystania. Licencje jednoczesne umożliwiają obsługę serwerów terminali.

Szeroka gama obsługiwanych formatów

ABBYY FineReader zapewnia obsługę szerokiej gamy formatów odczytu oraz zapisu obrazów i dokumentów (m.in. DOCX, XLSX, ODT, PPT itd.). Wyniki przetwarzania mogą być również wysyłane wprost do aplikacji, takich jak Microsoft® Word, Excel®, PowerPoint®, Apache OpenOffice® Writer oraz Adobe® Acrobat/Reader.

Wysyłanie i pobieranie plików z chmury

Dokumenty do przekształcenia mogą być pobierane wprost z folderu w preferowanej usłudze przechowywania danych w chmurze, np. Google Drive™, Dropbox™, Microsoft SkyDrive® lub SharePoint® Online. Jeśli zachodzi potrzeba archiwizacji lub udostępniania współpracownikom plików wynikowych, można również zapisywać je w wybranej usłudze.

Business Card Reader dla systemu Windows

Stanowiąca premię dla użytkowników aplikacja ABBYY Business Card Reader pozwala w prosty sposób przenosić dane kontaktowe z papierowych wizytówek do kontaktów programu Microsoft Outlook lub serwisu Salesforce.com, a także eksportować je w postaci plików w formacie vCard (*.vcf). Współpracuje ona ze specjalnymi skanerami wizytówek, zwykłymi skanerami i urządzeniami wielofunkcyjnymi.

Prosta instalacja na stacjach roboczych w sieci

Zautomatyzowana instalacja sieciowa pozwala administratorom na zdalne instalowanie oprogramowania z serwera na stacjach roboczych. Mogą oni również zarządzać licencjami w środowisku sieciowym za pomocą Menedżera licencji, dodając je i aktywując, przypisując do stacji roboczych lub usuwając.

* Na podstawie wewnętrznych testów firmy ABBYY. Dokładność rozpoznawania i wyniki formatowania mogą się różnić, w zależności od wielu czynników, takich jak jakość dokumentu i ustawienia skanera.


FineReader 14 w wersji Professional Edition/Corporate Edition

Parametry systemowe

Wymagania dotyczące komputera

 • Komputer z procesorem o częstotliwości 1 GHz lub wyższej
 • System Microsoft® Windows® 8, Microsoft® Windows® 7, Microsoft Windows Vista, Microsoft Windows XP, Microsoft Windows Server 2008, Microsoft Windows Server 2008 R2, Microsoft Windows Server 2003. Praca ze zlokalizowanym interfejsem wymaga, aby system obsługiwał odpowiedni język.
 • 1024 MB dostępnej pamięci RAM. W systemach wieloprocesorowych, kolejne 512 MB dla każdego dodatkowego rdzenia procesora.
 • 700 MB na potrzeby typowej instalacji i 700 MB w trakcie pracy programu
 • Skaner zgodny ze standardem TWAIN lub WIA, aparat cyfrowy lub faks-modem (opcjonalnie)
 • Aktywne połączenie internetowe w celu aktywacji numeru seryjnego
 • Karta graficzna i monitor (o rozdzielczości min. 1024×768)
 • Klawiatura, mysz lub inne urządzenie wskazujące

Wymagania dotyczące aparatu cyfrowego

Minimalne:

 • Matryca o rozdzielczości 2 megapikseli, obiektyw ze zmienną ogniskową

Zalecane:

 • Matryca o rozdzielczości 5 megapikseli, zoom optyczny, ręczna regulacja ostrości, funkcja wyłączania lampy błyskowej, ręczne sterowanie przesłoną lub tryb priorytetowego traktowania przesłony
 • Stabilizator obrazu lub statyw

Obsługa serwera terminali

Praca programu ABBYY FineReader 14 w wersji Corporate Edition i trybie terminalowym została przetestowana z wykorzystaniem następujących konfiguracji: Windows 2003 Terminal Server, Windows 2008 Terminal Server.
Ważne!Tryb terminalowy obsługują wyłącznie licencje jednoczesne.

Obsługiwane skanery i urządzenia wielofunkcyjne

ABBYY FineReader obsługuje skanery i urządzenia wielofunkcyjne zgodne ze standardem TWAIN oraz WIA. Program Business Card Reader obsługuje ponadto zgodne ze standardem TWAIN lub WIA skanery wizytówek.

Języki rozpoznawania

ABBYY FineReader 14 zapewnia obsługę 189 języków rozpoznawania, w tym 45 języków z obsługą słownika. W przypadku tych ostatnich możliwe jest korzystanie z istniejącej w programie funkcji sprawdzania pisowni.
Zobacz pełną listę / Pobierz listę obsługiwanych języków rozpoznawania w formacie PDF

Języki interfejsu

Bulgarian UI languagebułgarski

German UI languageniemiecki

Portuguese UI languageportugalski (Brazylia)

Chinese UI languagechiński*

Greek UI languagegrecki

Russian UI languagerosyjski

Czech UI languageczeski

Hungarian UI languagewęgierski

Slovak UI languagesłowacki

Danish UI languageduński

Italian UI languagewłoski

Spanish UI languagehiszpański

Dutch UI languageholenderski

japoński

Swedish UI languageszwedzki

English UI languageangielski

Korean UI languagekoreański

Turkish UI languageturecki

Estonian estoński

Polish UI languagepolski

Ukrainian UI languageukraiński

French UI languagefrancuski

   

*tradycyjny oraz uproszczony

Formaty wejściowe

Format

Opis

BMP

czarno-białe, odcienie szarości, kolorowe

PCX, DCX

czarno-białe, odcienie szarości, kolorowe

JPEG, JPEG 2000

odcienie szarości, kolorowe

JBIG2

czarno-białe

PNG

czarno-białe, odcienie szarości, kolorowe

TIFF

czarno-białe, odcienie szarości, kolorowe (RGB, CMYK), pliki zawierające wiele stron

PDF

PDF 1.7 oraz nowsze

XPS

XPS –wymagane środowisko Microsoft .NET Framework 3.0

DjVu

technologia kompresji obrazów na potrzeby skanowania dokumentów

GIF

Graphics Interchange Format

WDP

format Windows Media Photo – wymagane środowisko WIC lub Microsoft .NET Framework 3.0

Formaty wyjściowe

Format

Opis

DOC

Dokument programu Microsoft Word 97-2003

DOCX

Dokument programu Microsoft Word 2007-2010

XLS

Skoroszyt programu Microsoft Excel 97-2003

XLSX

Skoroszyt programu Microsoft Excel 2007-2010

PPTX

Prezentacja programu Microsoft PowerPoint 2007-2010

RTF

Dokument w formacie Rich Text Format

PDF, PDF/A

Tylko tekst i obrazy, tylko obraz strony, tekst na tle obrazu strony, obraz strony na tle tekstu

HTML

Dokument w formacie HTML

CSV

Plik programu Microsoft Office Excel w formacie CSV (Comma-Separated Values)

TXT

Dokument tekstowy (strony kodowe Windows, DOS, Mac, ISO i Unicode)

ODT

Format programu Writer z pakietu OpenOffice.org

EPUB

Dokument w formacie EPUB

FB2

Dokument w formacie FB2

VCF

Wizytówka elektroniczna

DjVu

technologia kompresji obrazów na potrzeby skanowania dokumentów

Formaty zapisu obrazów

Format

Opis

BMP

czarno-białe, odcienie szarości, kolorowe

TIFF

czarno-białe, odcienie szarości, kolorowe (RGB, CMYK), pliki zawierające wiele stron

PCX, DCX

czarno-białe, odcienie szarości, kolorowe

JPEG, JPEG 2000

odcienie szarości, kolorowe

JBIG2

czarno-białe

PNG

czarno-białe, odcienie szarości, kolorowe

PDF

Tylko obraz strony

Zintegrowane aplikacje

 • Microsoft Word 2002 (10.0), 2003 (11.0), 2007 (12.0) i 2010 (14.0)
 • Microsoft Excel 2002 (10.0), 2003 (11.0), 2007 (12.0) i 2010 (14.0)
 • Microsoft PowerPoint 2003 (11.0) (z Pakietem zgodności Microsoft Office dla formatów Word, Excel, i PowerPoint 2007), 2007 (12.0) oraz 2010 (14.0)
 • Corel WordPerfect 10.0 (2002), 11.0 (2003), 12.0 i 14.0
 • Lotus Word Pro 97 i Millennium Edition
 • OpenOffice.org 3
 • Adobe Acrobat/Reader (w wersji 5.0 i nowszej).

Typy kodów paskowych

Code 3 of 9

Check Interleaved 2 of 5

Check Code 3 of 9

Matrix 2 of 5

Code 3 of 9 without asterisk

Popstnet

Codabar

Industrial 2 of 5

Code 93

UCC-128

Code 128

UPC-A

EAN 8

UPC-E

EAN 13

PDF417

IATA 2 of 5

Aztec Code

Interleaved 2 of 5

Data Matrix